27 Temmuz 2017 Perşembe

12.Sınıflar YGS ve LYS için ne yapmalı ?

Merhaba arkadaşlar gelen sorulardan belkide en önemlisini yanıtlayacağım, sınav 12.sınıflar için olacak! peki ne yapmalılar? Hala çalışmaya başlamadıysanız acilen çalışmaya başlamalısınız sınav yaklaştı haberiniz olsun!
Ben 12.sınıfları şu şekilde ayıracağım temeli olanlar ve temeli olmayanlar ikisi içinde önerim şu şekilde;
TEMELİM VAR 
Temelin varsa çok şanslısın çünkü konuları nispeten biliyorsun belkide bir tekrar ile konular aklına gelecek. Yapman gereken basit konu çalışmayı bırak farklı çeşitte sorular çözmeye çalış soru çözmen de senin için konu tekrarı olacak. Robot gibi çalışmayın beyninizi ve bedeninizi rahatlatacak sosyal aktiviteler de bulunun. Bu sizi rahatlatacak ve kendinize olan güveninizi arttıracak.
TEMELİM YOK
Sana açık konuşacağım dostum çok geç kaldın ! Yapman gerekenler fazla ve uykusuz kalmaya hazır ol! Öncelikle test çözüyorsan bırak bilmediğin konularda test çözme kafanı karıştırma! Acilen temel kitapları edin ve gününü bu konularla ayır. Bitirdiğin her konudan farklı 10 soru bulmaya çalış ve çöz. Sınava az kaldı sadece YGS temeli değil LYS temelini de edinmelisin. Üniversiteni belirlemede en önemli sınav LYS bunu unutma! Bunu söylemeyi pek sevmem ancak sosyal hayatını kıs! Vaktini ders çalışarak geçir ve dişini sık emeklerinin karşılığını mutlaka alacaksın ! Unutma bu dönemde biraz yıpranacaksın.

Umarız bütün sınava girenler hayallerine kavuşur. Sorularınızı yoruma yazmayı unutmayın !EmoticonEmoticon