26 Temmuz 2017 Çarşamba

11. Sınıfa Geçtim YGS ve LYS'ye Nerden Başlamalıyım?

Merhaba arkadaşlar birçok soru alıyoruz. 11. sınıfa geçtim ne yapmalıyım ?
Öncelikle şunu söylemeliyim 2 seneniz kaldı bu fazla bir zaman değil haberiniz olsun! Kendinize gelin ve çalışmaya başlayın. Peki nasıl çalışmalısınız ?

9 ve 10. sınıfı iyi bir şekilde geçirdiyseniz ve konuları iyi biliyorsanız şanslısınız test çözerek YGS hazırlığına başlayabilirsiniz. Ancak 9 ve 10 da dersi sallamayan biriyseniz programınıza 9 ve 10. sınıf konularını eklemeyi unutmayın. 

Neden YGS'den Başlayalım?
11. sınıfta LYS konularını derslerinizde zaten çalışacaksınız ve LYS'nin çoğunlunun 11. sınıftan olduğunu unutmamalıyız. YGS'yi bitirdikten sonra daha rahat olacağınız kesin, LYS için uzun bir vaktiniz var. Biz YGS'den başlamayı öneriyoruz.

Programı Nasıl Oluşturmalıyım?
Birçok öğrencinin aklına bu soru takılıyor. Programım nasıl olmalı ? Kesinlikle robot gibi ders çalışmayın kendinizi yıpratmayın kendinize de vakit ayırın. Okulda öğrendiğiniz dersleri kesinlikle günü gününe tekrar edin ve bu konuyla ilgili en az 20 soru çözün. LYS hazırlıklarınızın temellerini yavaş yavaş atın. Cumartesi ve Pazar geldiğinde açın ve konulara bakın blog adresimizde mevcut. 
Sakın cumartesi tüm gün ders,pazar tüm gün ders gibi bir hataya düşmeyin. Kendinize eziyet etmeyin. 
Önerimiz Şu Şekilde ! 
Cumartesi 5 saatinizi YGS için ayırın. Cumartesi sadece konu çalışmanızı öneririz. Pazar günü ise cumartesi günü çalıştığınız konular ile ilgili test çözün ve bitirin. Soru sayısı sizinle ilgili ama konuyu iyi öğrendiğinizde yanıt veremeyeceğiniz soru yok diyebiliriz. Soruları çözerken sanki YGS sınavında mücadele veriyormuş gibi davranın ve sorularınız bittiğinde zamanınızı kontrol edin her zaman en iyisi olmaya çalışın!
YA 5 SAAT ÇOK FAZLA!
Diyenler elbet olacak küçük bir hesap yapalım :) 24 saatin 8'ini uyuyarak geçiriyorsunuz. Geriye 16 saat kaldı. 5 saatini de geleceğini hazırlayarak geçiriyorsun. 11 saatin kaldı dışarı çıkıp gezmeye devam edebilirsin yada televizyon izleyebilirsin :)
Hedefinize Doğru Depar Atın!.EmoticonEmoticon